BMT BAHADIR MADENCİLİK, Yalova'nın maden sektörü ve taş ocağı işletmeciliğinde en eski ve en köklü firmasıdır. Firmamızın  temel ilgi alanları;beton santrallerine agrega üretimi, yol yapım işleri, inşaat alt yapı zemin dolgu işleri, deniz dolgu ve tahkimat işleri ve mevcut makine parkımızla her türlü zorlu alanda kolayca çözüme ulaştırdığımız inşaat hafriyat işleridir.

       BMT BAHADIR MADENCİLİK, sahip olduğu saygınlık ve marka imajı, güçlü ve bölge piyasası hakkındaki bilgi ve deneyimi sayesinde ana faliyet alanını genişletmiş ve bölge  pazarındaki yerini almıştır.  Firmamız  mevcut  işlerinin yanında, iş geliştirme odaklı çalışarak vizyon ve  stratejilerin belirlenmesine yönelik inovatif bir yapı sergilemektedir.

       BMT  BAHADIR MADENCİLİK olarak şirket  politikamız, özverili  bir  takım  çalışması  ile değişime  öncü  olmak,  sürekli   iyileştirme  çalışmalarını  sistematik   bir   şekilde  yürütmek  ve memnuniyeti yükseltmekdir. Bu  anlayışla  2006  yılından  bu yana şirketimiz hem üretim-dağıtım ağında  yaptığı   yatırımlar  hem  de  faliyet  gösterdiği  iş kolunda verimlilik açısından başarılı bir     büyüme süreci geçirmiştir. Altı  ay süren entegrasyon döneminde yapılan  yatırımlar ile,  istenilen  standartlara  hızla ulaşılmış ve üretim-satış hacmi yüksek  bir  ivmeyle  büyümüştür. 500 ton/saat  kapasiteli PDK140 kırma eleme tesisimize kapasite artırım yatırımı yapılmış,  yıllık toplam üretim kapasitesi 1.000.000 tona yükseltilmiştir.
               
       Dünya   kalite  standartlarına   uygun  ürünlerimiz  bölge  beton  santrallerinin  agrega   ihtiyacının  tamamını  karşılayabilecek  kapasiteye sahiptir.  Üretim  faliyetlerini  ileri  teknoloji donanımlı tesislerinde doğa dostu bir biçimde, üstün hizmet anlayışıyla yürüten şirketimiz hazır  beton ve agrega alanlarındaki büyüme hedeflerine paralel olarak üretimini artırmaya yönelik yeni makina ve tesislerini faliyete geçirmiştir. 
               
       İnovatif özel çözümlerle rakiplerinden farklılaşmayı başaran BMT Bahadır Madencilik agrega üretiminde önemli operasyonel başarılara ulaşarak özel ürün ve büyük proje yönetimi satışlarına yönelik çalışmalara öncelik vermiştir.
              
       BMT BAHADIR MADENCİLİK, farklılıkların zor algılandığı  bu sektörde fiyat unsurunun da ötesinde rekabet edebilmek ve müşterilerinin taleplerini karşılamak amacıyla 'üretim ve hizmette' en kaliteli olmayı hedeflemektedir.
              
       BMT BAHADIR MADENCİLİK, 2011 yılında ekonomideki ve sektördeki büyümeyle uyumlu bir büyüme hedeflemektedir. Bu büyüme pazar ve müşterilerin sürekli artan ve değişen beklentilerine paralel olarak, şirketin mevcut tesislerinde ve nakliye filosunda yapılacak modernizasyon yatırımıyla desteklenecektir.